Правоохоронці закликають дітей не довіряти обіцянкам «легкого заробітку» від незнайомців, адже це може нести смертельну небезпеку
Працівники ювенальної превенції разом з поліцейськими офіцерами громад та інспекторами Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернівецькій області у співпраці зі співробітниками СБУ проводять профілактичні заходи щодо протидії вербуванню підлітків. Нині вже у 70 закладах загальної середньої та професійно-технічної освіти пройшли відповідні тематичні бесіди з дітьми.Про це пише Відділ комунікації поліції у Чернівецькій області.
Поліцейські Буковини зауважують, що поширеною схемою російських агентів є пошук виконавців злочинних дій через соцмережі, месенджері чи ігрові чати. Ворог може пропонувати дитині «швидкий заробіток», виконати ««цікаві завдання» чи долучитися до «жарту». Проте насправді за цим може ховатися реальна загроза участі у підпалах, диверсіях, передачі важливої інформації.
Також ворожий агент може вдатися до шантажу підлітка. Зокрема, зламати мобільний телефон, заволодіти конфіденційною інформацією дитини, та погрожувати використати ці дані проти неї у разі невиконання завдання. Одним з таких завдань може бути виготовлення за детальними рекомендаціями «куратора» саморобних вибухових пристроїв, їх підрив у вказаному агентом місці тощо. Таким чином дитина, сама того не підозрюючи, вчинює теракт, автоматично стаючи злочинцем, або навіть «смертником».
Правоохоронці закликають дітей не довіряти обіцянкам «легкого заробітку» від незнайомців, адже це може нести смертельну небезпеку.
Водночас підлітків інформують про кримінальну відповідальність за вчинення злочинів, котрі загрожують безпеці України. Зокрема, згідно з Кримінальним кодексом України, вчинення терористичного акту, державної зради чи диверсії, карається позбавленням волі на строк до 15 років або довічним ув’язненням, з конфіскацією майна.
Окремо говорили про правила безпечного спілкування в мережі інтернет. Юних буковинців закликали не поширювати особисту інформацію у соціальних мережах, аби ці дані не стали інструментом в руках вербувальника.
Також на заходах учням акцентують на необхідності одразу повідомляти дорослих про спроби незнайомців схилити їх до вчинення протиправних дії.
Зокрема, при будь-яких спробах вербування дітям варто негайно звертатися до поліції за номером «102», або скористатися офіційним чатботом СБУ «Спали ФСБешника» - @spaly_fsb_bot.